Humanitárna zbierka pre partnerský región

Úrad Prešovského samosprávneho kraja v spolupráci s Nadáciou PSK pre podporu rodiny vyhlasuje humanitárnu zbierku pre priamu pomoc partnerskému regiónu v Zakarpatskej oblasti. Nakoľko ako viete, je situácia veľmi vážna a PSK bol  priamo našim partnerským regiónom na Ukrajine požiadaní o konkrétnu pomoc.

Zbierka bude prebiehať v termíne do 17.3. v čase od 8:00 do 16:00. V prípade, že sa chcete do tejto materiálnej pomoci zapojiť a už disponujete požadovaným materiálom a potravinami, prosím kontaktujte:

            p. Uličného mob:  0911 155 750

alebo p. Nováka   mob:   0911 015 434

Priamo počas telefonického hovoru Vás budú informovať o spôsobe, mieste a čase odovzdania materiálnej a potravinovej pomoci. Následne zabezpečíme jeho dopravu priamo na hranicu s Ukrajinou, kde si ho prevezmú naši Ukrajinský partneri.  Ukrajinská strana požiadala hlavne o matrace, spacie vaky, karimatky, stany, trvanlivé potraviny, hygienický materiál, teplé oblečenie, spodné prádlo, deky a podobne. Chceme Vás požiadať, aby zbierka neobsahovala zdravotnícky materiál a materiál vojenského charakteru (netýka sa to spacích vakov, stanov a karimatiek).

Vopred Vám, aj za našich Ukrajinských partnerov ďakujeme za pomoc.

Za Prešovský samosprávny kraj,

S pozdravom / Best regards Imrich Krajňák